DOPORUČUJI
 
Otcovy děti
MEZI NEBEM A ZEMÍ

 
Text písně Řeka
 
zvukové ukázky:      Jsme tady jen na chvíli (0:45 min - 740kB)
Než přišel On (1:30 min - 1,45MB).
(Obě ukázky jsou ve formátu Mp3 a pochází z http://www.farnost-nekor.cz.)
Obal desky Mezi nebem a zemí Ačkoli je Rosa poměrně mladým vydavatelstvím, přistoupilo i ono, tak jako množství jiných "starších příbuzných", k reedicím úspěšných starších titulů na CD. Mezi tyto tituly patří například i první album skupiny Oboroh, anebo jediné album skupiny Otcovy děti, s názvem Mezi nebem a zemí.
 
     Na první poslech je hudební projev Otcových dětí jakousi podivnou fůzí rocku a folku. Ovšem pokusům zaškatulkovat ji do jakékoli přihrádky se nahrávka přímo programově brání. Už samotný původní obal desky, který žel nebyl v nové reedici použit, krásně charakterizuje to, co vás čeká uvnitř. Jde vlastně o jakousi hudební koláž, složenou nejen ze zvuku akustických kytar, bicích, všemožných dechových nástrojů, klarinetem počínaje a fujarou konče, ale také z nejrůznějších zvuků: kvákání žab, cvrkotu cvrčků, pískání gumových zvířátek, šumění vody, cinkání klíčů a kdo ví čeho všeho ještě.Podstatnou, možná nejpodstatnější kapitolou projevu Otcových dětí je text. Přestože na celém albu téměř neuslyšíte slova Bůh nebo Spasitel, je celé album, v jakési starozákonní úctě a bázni, prodchnuto vědomím Boží přítomnosti. Je to především svědectví "o Něm": Než přišel část rozloženého obalu původní MC Otcových dětí On, zem byla pustá a ze tmy nezněl ani tón. Pak přišel On a světlo zažehnul, rozsvítil jako lampión. Svědectvím o Bohu a poselstvím pro člověka: Trávo, suchá trávo, když si vítr zamane, kam chce, tam tě odvane! Anebo jinde: Odkud jme přišli, kdo jsme a kam jdem? Texty mají v sobě obsaženu hlubokou symboliku, poesii, která má své druhé a třetí plány. Mnohdy až po několikerém soustředěném poslechu člověk překvapeně vydechne nad novými významy, které se mu kdesi otevřely.
 
     Podobně jako písničky samy o sobě, je i celé album pečlivě prokomponovaným celkem, který ukazuje kamsi dál a výš. Rozhodně není náhodné, že na počátku celého alba je písnička Než přišel On. Náhodné není ani to, že album uzavírají písně Řeka a Hospodinova je země.
 
     Co dodat na závěr? Až se budete rozhodovat, zda koupit či nikoli, nerozhodujte se dlouho, protože tohle album je, dle mého soudu, jedním z nejlepších křesťanských alb, jaké kdy u nás vznikly.
 
     Navíc v novém vydání obohaceno o dva bonusy.
MaŠ

Vydala Rosa 2000

Další recenze najdete na následují stránce.Ta není dostupna pomocí ikonek levého framu! Využít můžete odkazů přímo v obsahu (na stránce obsah), pravé šipky na konci této stránky, nebo tohoto odkazu: Bratr Paleček - soutěž v kresleném humoru

V archivu najdete spousty dalších recenzí. Ke hledání můžete také použít Rejstřík.
předchozí stránka (Zastavení)následující stránka (Bratr Paleček)