ÚVODNÍK
 
VÁŽENÍ ČTENÁŘI
 
Jak vám zajisté neuniklo, od vydání sedmého čísla k tomuto osmému uplynulo mnoho vody. Potěšilo mě, že to některým lidem vadilo a že se vyptávali, kdy bude další číslo. Ovšem stále znova narážím také na obrovskou pasivitu. Asi z nás televize a ostatní média udělala pouhé přijímače. Nějak neumíme být aktivní.
 
     Ale nechci jenom hořekovat. Myslím si, že situace dozrála, nebo spíše nevyhnutelně dospěla do bodu, kdy je potřeba udělat radikální opatření. Myslím, že už není možné, aby měla Inspirace jediného redaktora. Více se o tom dočtete v reflexích.
 
     Protože je Inspirace časopisem s velice silným autorským vkladem, bude to samozřejmě znamenat určité změny, ovšem jistá lidová moudrost tvrdí, že změna je život. Velice bych si přál, aby Inspirace byla živým časopisem.
 
     Ovšem některé z avizovaných změn si můžete vyzkoušet už nyní. Například průběžnou verzi Inspirace.
 
     Již delší dobu jsem uvažoval o změně navigačního framu. To bylo způsobeno několika důvody. Původní řešení umožňovalo pohodlné procházení aktuálního čísla ovšem už méně pohodlné procházení minulého čísla a archivu. Druhým důvodem je to, že v nižších rozlišeních nebyl navigační fram vidět celý. Posledním důvodem ke změně je to, že původní řešení navigačního framu mělo přílišnou velikost. Což se samozřejmě odráželo v době načítání stránek ze serveru. Inspirace s nově řešeným navigačním framem by se měla stahovat podstatně kradší dobu.
 
     Obsah tohoto čísla je tvořen již tradiční sestavou příspěvků.
 
     K rubrice poesie musím dodat několik důležitých věcí. Jde o výběr z tvorby mladého katolického autora. Pro mě osobně jeho verše jsou velice milým překvapením. Bez zajímavosti není ani to, že sbírku, z níž jsem vybíral můžete nalézt na internetu.
 
     Ještě si dovolím zmínit jednu podivnost v rubrice doporučuji. Zpravidla se zde setkáváte s recenzemi různých knih, filmů, desek a kdoví čeho všeho. Pro dnešek uděláme trochu výjimku. Co si takhle nechat doporučit účast v soutěži.
 
     Již tradičně si dovolím tento sloupek zakončit přáním: Nechte se Inspirací inspirovat!
Martin Šanda

Předchozí stránkanásledující stránka (Řešení kosmetická a řešení radikální)