archiv

 

Walter A. Trobisch
Měl jsem rád jedno děvče

Walter A. Trobisch není jistě autor neznámý a ani doporučovaná kniha není nikterak žhavou novinkou. Navíc je v současné době v křesťanských knihkupectvích prakticky nesehnatelná.
Přesto ji doporučuji, doufajíce, že se snad najde zastrčena v některých knihovnách, protože je to kniha velice zajímavá. Myslím, že by si ji měl přečíst každý mladý křesťan.

Je to román v dopisech, které píše sám autor - duchovní evangelické církve a dva mladí afričané - František a Cecílie. Obsahem dopisů, které si s Waltrem Trobischem František a později i Cecílie vyměňují, jsou problémy a otázky vztahu mezi mužem a ženou. Autor se nebojí odpovídat na otázky velice otevřeně. Dá se říci, že jsem nikde jinde neobjevila tak jasná vysvětlení mnohých otázek.
Možná je trochu překvapující, že problémy mladých Afričanů, kteří žijí v tolik odlišných podmínkách, a problémy naše jsou opravdu tak podobné.

Tato knížka poukazuje i na to, že nesmíme utíkat před vlastním přemýšlením, úmyslně jsou v knize ponechány protiklady a dáno slovo všem názorům. Nikdo nemá právo vynutit si na druhém své rozhodnutí. Dveře zůstávají otevřeny, aby se každý sám rozhodl. I proto vám tuto knihu vřele doporučuji.

PŠv

INSPIRACE č.1 (25.11.98)

předchozí stránka (Dlaně vzhůru pozvedám) následující stránka (Vězení s klíčem uvnitř)