archiv

 

Erazim Kohák

HESLA MLADÝCH SVIŠŤŮ

Ukázka z knihy

Malá knížečka, s nečekaně kvalitně provedenou pevnou vazbou, kouzelnými obrázky Zdeňka Šorma a především texty Erazima Koháka. Tak lze zhodnotit Titujní stránka knihy Erazima Koháka Hesla mladých svištů vnějšek recenzované knihy. Zahloubáme-li se do řádků této knihy, zjistíme, že se jedná o drobné texty, jakási zamyšlení na různá témata. Část z nich vznikala jako sloupky do Mladého světa. Část byla napsána speciálně pro tuto knihu.
 
Témata jsou skutečně pestrá: Co je hřích? Co je láska? Proč potřebujeme Mesiáše? Co je bolest? Co je smrt? Proč je soucit? Proč je strach? Co je konec? Kdo je krásný? a tak všelijak podobně. Když jsem knížku o Vánocích dostal, tak jsem si nalistoval obsah a potom přeskakoval ze stránky na stránku podle toho, co mě právě zaujalo. Mohu vám říct, že téměř nikdy není text takový, jaký byste čekali.
 
Samozřejmě je Kohák ve svých textech svůj. A proto můžeme postřehnout jeho zápal pro ekologii i jistou dávku evangelictví, které má vždy takovou poťouchlou chuť být proti, ať už jde o zažité konvence či obecné mínění. Přesto, nebo právě proto vám knihu vřele doporučuji.

MaŠ

INSPIRACE č.7 (21.4.2000)

předcozí stránka (Jan Keller - Až na dno blahobytu) následující stránka (Oboroh - Marah)