archiv

 

Ať žije pohoda!

Žijeme v podivné, uspěchané a uštvané době, kdy depka se stala zcela běžnou součástí naší výbavy a neplánované chvilky klidu nás vyvádějí z rovnováhy a způsobují nervozitu.

Není tedy příliš překvapivé, že se vyrojilo množství těch, kteří znají recept na dobrou pohodu.

Jedním z apoštolů dobré pohody je také Petr Novotný, jehož bavičství mám možnost každé ráno posuzovat v jeho pořadu Dobrý kafe, na jednom nejmenovaném kopretinovém, též pohodovém rádiu.V rámci dobré pohody postupně zveřejňuje Petr Novotný zásady klubu dobré pohody. Jedno z mnoha pravidel tohoto klubu zní: Nic není problém. Pokud je něco problém, tak ho vyřešte. Pokud vyřešit nejde, tak to není problém, ale neřešitelná blbost.

Jako vtip je to moc pěkné, jako rada zdepresivnělým lidičkám to má cosi do sebe. Ovšem dokážeme posoudit, co je neřešitelný problém? Ono je totiž velmi jednoduché zařadit věci, které jsou pro nás obtížně řešitelné, nebo prostě třeba jen nepříjemné, mezi neřešitelné blbosti. Vždyť tvářit se, že problémy neexistují, je rozhodně snazší, než pokoušet se o jejich řešení, což nám konečně dokazuje početný zástup pohodových lidí.

Co na závěr? Třeba nějaký slogan, například: Do pekla? S úsměvem!  

MaŠ

INSPIRACE č.3 (12.4.99)

předchozí stránka (Nos pro sněhuláka)následující stránka (Nové zpravodajství)